Strona główna

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca dzieci z naszego przedszkola obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny.
To doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku.
W tym dniu wszyscy bawili się doskonale. Były tańce, śpiew, zabawy. Przedszkolaki chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki, rozpoznawały kwiaty, zwiastuny wiosny.
Jednak największą atrakcją  dla przedszkolaków był spacer do parku. Wszystkie dzieci wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach wiosenne symbole. Podczas przemarszu bacznie obserwowały piękno budzącej się do życia przyrody, wypatrywały pączków na drzewach, pierwszych kwiatów. Przywoływały Wiosnę głośnymi okrzykami i piosenkami.
Ten dzień z pewnością był dla każdego przedszkolaka radosnym i niezapomnianym wydarzeniem. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji…

Teatrzyk „W krainie Śmieciolandii”

10 marca w naszym przedszkolu gościliśmy „Teatr Profilaktyczny Edukacja i Animacja z przedstawieniem pod tytułem „W krainie Śmieciolandii”.

Dzięki przedstawieniu wszystkie dzieci utrwaliły sobie jak należy prawidłowo segregować śmieci i dbać o środowisko.

Dzień Kota

Światowy Dzień Kota nie jest obchodzony tego samego dnia na całym świecie! Jedynie w dwóch państwach jest on celebrowany 17 lutego: w Polsce i we Włoszech. Natomiast np. w Japonii Dzień Kota przypada na 22 lutego!

 

W naszym kraju po raz pierwszy świętowano go w 2006 r., we Włoszech tradycja ta sięga roku 1990.

Bez względu na to, kiedy jest obchodzony, Dzień Kota to świetny pretekst, abyś poświęcił swojemu pupilowi szczególną uwagę. 

U nas w przedszkolu wszyscy bardzo lubimy zwierzęta, a koty są uwielbiane przez większość z wychowanków. I choć nie możemy przynieść swoich pupilów i pokazać ich naszym kolegom z grupy- kocie święto można obchodzić również w inny sposób!

Wszystkim kotom życzymy pysznej karmy i ciepłego domu!

Teatrzyk

6 lutego w naszym przedszkolu gościliśmy „Teatr Lalek Kukiełka”.

Aktorzy teatru zaprezentowali przedstawienie kukiełkowe pt. „Droga do szczęścia”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem oglądały przygotowane przedstawienie, w którym występowały babcia i jej zwierzęcy przyjaciele: kot, pies i owieczka.

Nie zabrakło złego charakteru – wiedźmy. Po spektaklu dzieci odpowiadały na pytania zadawane przez aktora.

Podsumowaniem bajki było motto: ”Szczęścia nie tworzą rzeczy tylko szczerzy, prawdziwi przyjaciele”.

Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego

Składanie przez rodziców dzieci uczęszczających do placówek przedszkolnych deklaracji dotyczących chęci kontynuowania wychowania na kolejny rok szkolny odbywa się w dniach
od 10.02.2023r. do 20.02.2023r.

Deklaracje są do odbioru u nauczycielek w poszczególnych grupach.

PROGRAM WZMACNIANIA RODZINY

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszkowie realizuje rekomendowany „Program Wzmacniania Rodziny” w dwóch edycjach:

  • Edycja I: marzec-kwiecień/start 6.03.2023r.
  • Edycja II: maj-czerwiec/start 8.05.2023r.

Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza elektronicznego: Formularz zgłoszeniowy.

W załączeniu macie Państwo tematykę zajęć! Serdecznie zapraszamy!

 

Program Wzmacniania Rodziny PRUSZKÓW

UWAGA, DYŻUR WAKACYJNY!

Szanowni Państwo,

W zakładce „Dla Rodziców”- „Dyżur wakacyjny” mają Państwo informacje dotyczące pracy przedszkoli w miesiącach lipcu i sierpniu. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami oraz harmonogramem zapisów!

Warsztaty z robotyki

I mali, i duzi, uwielbiają roboty! Dodatkowo jak można nauczyć się ich kierować, układać trasy, wstawiać objazdy i pułapki- to już w ogóle jest super!

25 stycznia odwiedziły nas roboty! Były małe i były troszkę śmieszne- zwłaszcza kiedy wydawały dźwięki ale lubimy takie zajęcia!

Prowadzący zapoznał nas z podstawami kodowania, a później radziliśmy sobie sami (no dobrze, z pewną pomocą ale tylko od czasu do czasu!).

Jak widać- emocji było co niemiara! Jak to dobrze chodzić do przedszkola!

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 23 stycznia nasze Przedszkole świętowało Dzień Babci i Dziadka. Przygotowania były długie i bardzo intensywne, lecz cóż się nie robi dla ukochanych Dziadków! 

Wszystkim Babciom oraz Dziadkom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechu na codzień i dużo radości!

Warsztaty ekperymentalne

W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą! Uwielbiają koncerty, teatrzyki oraz warsztaty. Te ostatnie miały miejsce w tym tygodniu.

Na warsztatach dzieci  poznawały niezwykłe właściwości soku z czerwonej kapusty.

Okazało się, że potrafi on zmieniać barwę w obecności kwasów i zasad. Sprawdziliśmy, jakie kolory uzyskamy, stosując substancje znane z życia codziennego (sok z cytryny, soda oczyszczona, proszek do prania).

Takie zajęcia nie tylko uczą ale i bawią! Z niecierpliwością czekamy na następne!