Z wizytą w szkole

Nasze Przedszkole lubi współpracować z różnymi instytucjami. Co roku, nie licząc pandemii, najstarsza grupa szła z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. Dzięki Pani Karolak, nauczycielki ze wspomnianej szkoły, mamy możliwość uczestniczyć w lekcji klas 1-3, zobaczyć salę informatyczną, gimnastyczną, świetlicę oraz inne, ważne z punktu widzenia przyszłego ucznia, miejsca. W tym roku do naszej zaprzyjaźnionej placówki poszły Sówki i Żabki.

Klasa odrobinę onieśmieliła nasze Przedszkolaki, lecz starsi koledzy pomogli odnaleźć się i w ławkach, i w zadaniach, które były dla nich przygotowane. Wszystkie pomieszczenia były dla przyszłych uczniów ciekawe, każdego zainteresowało coś innego. Na dźwięk dzwonka wszyscy, łącznie z Nauczycielką Sówek, podskoczyli jak ukłuci szpilką, co wywołało chichoty wśród Klasy 3b, której byliśmy gośćmi. No cóż, nieprzyzwyczajeni jesteśmy do takich dźwięków.

Za to zapachy ze stołówki sprawiły, że wszyscy zaczęli pytać o powrót i co dziś na obiad w przedszkolu. Po rozdaniu cukierków i medali z zaproszeniem na dni otwarte wróciliśmy do przedszkola, 

Sówki i Żabki miały przedsmak tego, co będzie się działo od września. Na razie jednak czeka ich jeszcze mnóstwo fantastycznych chwil w przedszkolu!