OSADA PRZYGODA – wycieczka

Dnia 14 maja 2024 r. przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Osada Przygoda” we wsi Wysychy. Po przybyciu na miejsce, dzieci zostały podzielone na grupy. Każda z grup uczestniczyła w różnych aktywnościach. 

Dzieci z radością poznały zwyczaje koni, dowiedziały się gdzie mieszkają i co jedzą te majestatyczne zwierzęta. Poznały też rolę konia dawniej i we współczesnym świecie. Mogły obejrzeć sprzęt jeździecki oraz nawiązać kontakt z końmi, pogłaskać je, nakarmić, a nawet na nich pojeździć. Dzieci przekonały się, że konie to niezwykle wrażliwe i empatyczne stworzenia, od których możemy wiele się nauczyć. 

Wycieczkę uatrakcyjniła gra terenowa o tematyce jeździeckiej. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz poszukiwały ukrytych listów i skarbów.

Warsztaty plastyczne, na których przedszkolaki namalowały przepiękne  obrazy z końmi okazały się strzałem w dziesiątkę . Mali artyści mieli okazję wyrazić swoje artystyczne pasje oraz podziw dla tych pięknych zwierząt.

Na zakończenie wycieczki dzieci miło spędziły czas przy ognisku, zajadając ze smakiem gorące kiełbaski.