Dzień Rodziny

Corocznie odbywa się w naszym przedszkolu piknik z okazji „Dnia Rodziny”, na którym świętujemy jednocześnie Dzień Mamy, Taty oraz Dziecka. Nasze spotkania integracyjne są przez wszystkich bardzo lubiane i wyczekiwane. Niestety, w tym roku pogoda całkowicie pokrzyżowała nam plany. Od samego rana sprawdzaliśmy co chwila prognozy, bo nikt w przedszkolu nie chciał odwołania imprezy. I jak już myśleliśmy, że się uda i zapowiadana ulewa nas ominie- złośliwość losu postanowiła nam popsuć wszystko.

Dekoracje, ławki, stoły oraz krzesła, przygotowane przed tarasem, mokły w strugach deszczu, podczas gdy grupa za grupą występowaliśmy w sali przedszkolnej. Poczęstunek, tak okazale zorganizowany przez Rodziców, zorganizowany został w szatni przedszkola. Atrakcje dla dzieci, przygotowane przez Nauczycielki, odbywały się w sali.

Czy pogoda pokrzyżowała nam plany? Tak! Czy zepsuła wszystko? Nie! Bowiem nawet w najtrudniejszych warunkach można odnaleźć tysiące plusów! A tu niepodważalnym plusem było spotkanie z Rodziną i integrowanie się, pomimo trudnych warunków!

A ponieważ po burzy zawsze wychodzi słońce, to i tego dnia tak było! Godzinę później wszyscy wyszliśmy do świeżo podlanego ogrodu, żeby pobawić się wspólnie jeszcze parę chwil!