Zajączkowe warsztaty Sówek

Przed Świętami Wielkanocnymi Grupa Sówek spotkała się ze swoimi Rodzicami na spotkaniu o tematyce świątecznej. Nasze warsztaty rozpoczęliśmy od dekorowania jajek, wybranymi przez siebie ozdobami- cekinami, kuleczkami i farbą.

Następnie wszystkie jajeczka zostały przeniesione na korytarz do wyschnięcia. W tym czasie dzieci bawiły się, wspólnie z Rodzicami, w różne ingergacyjne zabawy.

Jakie było nasze zdziwienie, gdy na miejscu naszych schnących jajek zastaliśmy jedynie koszyk i list! Okazało się, że autorem listu jest Zajączek Wielkanocny- to on zabrał jajka i zostawił koszyk. Dopóki dzieci nie rozwiążą wszystkich jego zagadek, rozwiążą rebus i pozbierają jego złotych kolegów, nie dostaną swoich prac! Na szczęście Sówki szybko uporały się z zagadkami, których rozwiązanie doprowadziło ich do miejsca ukrycia złotych zajączków. Pozbierane i przeliczone, zostały zniesione do sali, gdzie po chwili czekały sówkowe jajeczka! Zmęczeni tymi podchodami chętnie jedliśmy słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych wspaniałych Rodziców!

Po posiłku pokazaliśmy swój taniec w parach oraz zaśpiewaliśmy poznane piosenki o Wielkanocy i wiośnie. Był też czas na pamiątkowe zdjęcia! Zadowoleni ze spotkania, razem ze swoimi pięknymi jajeczkami oraz złotymi zajączkami z czekolady pożegnaliśmy się, życząc sobie pięknych i słonecznych Świąt!