Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia obchodzimy dwa ważne święta: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu oraz Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Pierwszy z nich uczciliśmy przychodząc tegi dnia do przedszkola na niebiesko oraz uczestnicząc w zajęciach o tej tematyce. Niestety, aura za oknem nie pozwoliła nam pójść w niebieskim pochodzie, razem z innymi przedszkolami, jednakże za rok może będzie słoneczniej. Drugie święto obchodziliśmy z pompą godną tego ważnego wydarzenia! Ogłosiliśmy wyniki międzyprzedszkolnego konkursu „Zaczytane przedszkole”, organizowane przez nasze Przedszkole!

W naszym turnieju wzięło udział dwanaście z szesnastu przedszkoli w Pruszkowie, zatem zainteresowanie tematem było ogromne!

Na czym polegało nasze wyzwanie? Dzieci w wieku 5-6 lat miały stworzyć pracę plastyczną, gdzie pokażą, jakie książki przeczytały razem w przedszkolu! Ta inicjatywa łączy się z „Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa”, w którym wygraliśmy dofinansowanie do naszej przedszkolnej biblioteki.

Jury obradowało w składzie: Pani Marzena Mączyńska, Dyrektorka naszego Przedszkola, Przedstawicielka Biblioteki Dziecięcej im. H. Sienkiewicza w Pruszkowie, Pabi Aleksandra Mąkosa oraz twórczynie konkursu, Nauczycielki w naszym Przedszkolu- Pani Aneta Wojtach oraz Pani Olga Biedrzycka.

Wytyczne, które postawiło sobie to gremium, były jasne- przede wszystkim liczył się oryginalny pomysł, następnie wykonanie przez dzieci oraz ilość przeczytanych pozycji. Jeśli ktokolwiek myślał, że wyłonienie pierwszego miejsca było łatwe, to poziom prac szybko zweryfikował to przekonanie! Pomysły na prace były przeróżne- od 3D, wylepianki, przez rozkładane książeczki do origami i kolorowanek! Z trudem podjęto decyzję! Dlatego wszystkie przedszkola, biorące udział w konkursie, otrzymały dyplomy i nagrody.

Pierwsze miejsce w naszym konkursie zajęła praca Grupy Va z Przedszkola Miejskiego nr 13. Gratulujemy Paniom Małgorzacie Grzybowskiej oraz Annie Podbielskiej tak zdolnych dzieci! Dwa przedszkola otrzymały od nas wyróżnienia, bowiem również spełniały w 100% wytyczne naszego jury.

Drugie miejsce zajęła Grupa „Eksperci” z Przedszkola Miejskiego nr 15 oraz ich Nauczycielka, Pani Agnieszka Krupka.

 

Na trzecim miejscu uplasowała się Grupa „Sówek” z naszego Przedszkola z Nauczycielkami.

Podczas ogłoszenia wyników zgromadzone było całe nasze Przedszkole. Dzieci ze wszystkich grup podziwiały poszczególne prace- oryginalność i wykonanie. Przedstawiciele Sówek odebrali dyplom i nagrodę z rąk Dyrekcji oraz Gościni. Brawom nie było końca!

Na zakończenie podziękowaliśmy za wsparcie naszej Gościni, która ponadto przekazała naszym Przedszkolakom książki w prezencie.

Prosimy wszystkie Przedszkola, biorące udział w konkursie, o odbiór dyplomów, nagród oraz swoich prac od 8 kwietnia! Do tego momentu wszystkie prace będzie można podziwiać w korytarzu naszego Przedszkola na wielkiej wystawie z okazji tego wydarzenia! Gratulujemy wszystkim za pomysłowość i udział!