Strona główna

Jasełkowy Dzień Babci i Dziadka

Tradycją naszego przedszkola jest, że przed Świętami, dzieci z najstarszej grupy występują z bożonarodzeniowym przedstawieniem. W tym roku w przedświąteczny nastrój wprowadziła nas grupa Sówek.

Występ ich był tak wyjątkowy, że postanowili przedstawić go również najstarszym członkom rodziny!

Jakby tego było mało, zaproszono grono osób z Klubu Seniora”! Okazało się, że wśród nich jest również najstarsza Seniorka w Pruszkowie! 

 

Wszyscy zaproszeni Goście byli wzruszeni występem dzieci, które tego dnia wykazały się ogromnym skupieniem oraz profesjonalizmem. Na chwilę zapomnieliśmy, że nie są to aktorzy, lecz pięcio- i sześciolatki!

Dialogi przeplatały się z tańcem, kolędami oraz układami choreograficznymi. Rozrywka na najwyższym poziomie!

Na koniec Sówki uczciły Dzień Babci i Dziadka dodatkowymi wierszami oraz piosenkami związanymi z tym wyjątkowym Świętem. Taniec nowoczesny w strojach aniołów zrobił furorę na odbiorcach! Na zakończenie odśpiewaliśmy hucznie „Sto lat” i dzieci poczęstowały Gości słodką niespodzianką. 

 

Wzruszony Klub Seniora w Pruszkowie złożył podziękowanie za zaproszenie

Pani Dyrektor, Marzenie Mączyńskiej.

Mamy wrażenie, że to początek pięknej współpracy!

Współpraca z Fundacją Medicover

Z dumą informujemy, że nasze Przedszkole, jako pierwsza placówka oświatowa w Pruszkowie, dołączyła do programu Fundacji Medicover!

Fundacja inicjuje i prowadzi międzynarodowe programy profilaktyczne oraz nowatorskie kampanie społeczne, które podejmują temat ważnych problemów zdrowotnych i medycznych, z jakimi boryka się polskie społeczeństwo. Aktywnie im przeciwdziała,upowszechniając  profilaktykę oraz najnowszą i praktyczną wiedzę. Oferuje swoim beneficjentom i podopiecznym bezpłatną pomoc, edukację, opiekę i wsparcie, ale również daje narzędzia i motywuje, by samodzielnie mogli stawić czoła trudnościom.

Nasze Przedszkole już skorzystało z wiedzy i doświadczenia Przedstawicieli Fundacji Medicover. Nie tylko poszerzyliśmy wiedzę, dotyczącą pierwszej pomocy, lecz również został nam przekazany sprzęt do ratowania życia w przypadku zakrztuszenia Lifevac! Mamy również dostęp do platformy, gdzie możemy rozwijać sprawność ruchową zarówno swoją, jak i naszych wychowanków! Dziękujemy i polecamy serdecznie innym placówkom!

 

Dokumenty

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowymi Procedurami, obowiązującymi w naszym Przedszkolu:

  • Procedura odbioru dziecka z przedszkola przez rodziców w trakcie rozwodu, rozwiedzionych, żyjących w separacji lub w wolnym związku;
  • Procedury postępowania z dzieckiem przewlekle chorym,  w tym chorym na cukrzycę;

Wyżej wymienione dokumenty znajdą Państwo w zakładce „Dokumenty”, w sekcji „Dla Rodziców”.

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj . Od rana w przedszkolu panował gwar i radość oraz niecierpliwość  w oczekiwaniu  na przyjście niezwykłego gościa.

Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych szczęśliwie wylądował swoim zaprzęgiem na dachu przedszkola.

Wreszcie przyjechał… PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka i śmiechu
„ HO,HO,HO” – z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. 

Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

 

 

Spotkanie pierniczkowe

W okresie przedświątecznym tradycją w naszym Przedszkolu

stały się spotkania rodzinne, na których gościmy

Rodziców, rodzeństwo oraz innych członków rodziny naszych wychowanków.

Wszystkie grupy przygotowują swoje ulubione zadania i zajęcia,

w zależności od wieku i predyspozycji dzieci,

lecz jest wspólny ich mianownik, którym jest ozdabianie piernika.

W tym roku każda grupa miała udekorować nie pierniczek, lecz całą chatkę!

Jakby nie dość było pracy, nasze Przedszkolaki ubierały też choinkę

oraz ozdabiały salę w dekoracje świąteczne.

Nadmiar energii postanowiliśmy spożytkować na zabawy,

integrujące całą grupę- jak widać ze zdjęć

Rodzice również świetnie się bawili.

Po poczęstunku złożonym ze wspaniałych pierniczków, owoców,

a także upieczonych przez Rodziców ciast,

nastąpiła chwila wyciszenia,

gdzie razem śpiewaliśmy znane i lubiane od wieków kolędy.

W prawdziwie świątecznym nastroju pożegnaliśmy się,

zostawiając przygotowaną choinkę na przyjście Mikołaja!

A on jest już tuż, tuż!

Piękna i Bestia w CKiS

Widać na naszej stronie, że dzieci z naszego Przedszkola lubią bardzo teatr i wycieczki. Nie jest to dziwne, bo zgodnie z psychologią rozwojową dziecko najlepiej rozwija się doświadczając. Korzystamy zatem ze wszystkich okazji, jakie daje nam lokalne środowisko. Tym razem skorzystaliśmy z oferty Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, które zapraszało przedszkola oraz szkoły na spektakl „Piękna i Bestia”.

Dla dzieci to niebywała okazja, aby spotkać się z kulturą wysoką, poznać inne środowiska, rozwinąć swoją wrażliwość na sztukę. Czy podobało się wszystkim? Wystarczy spojrzeć na ich zachwycone buzie, żeby nie mieć żadnych wątpliwości w tym względzie!

Narodowe Święto Niepodległości

Zgodnie z „Wikipedią” patriotyzm to silne przywiązanie i miłość do ojczyzny, oraz gotowość do ponoszenia za nią ofiar przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i ich praw, kultur. Co roku obchodzimy to Święto z wielką pompą, gdyż wiemy, że najważniejszych rzeczy uczą się dzieci w przedszkolu. W uroczystości wzięło udział całe przedszkole- wszystkie dzieci ubrały się z tej okazji w kolory biało- czerwone.

Pani Dyrektor, Marzena Mączyńska, zaprosiła wszystkich do Hymnu, który popłynął z głębi 130, zebranych na apelu, serc- małych i dużych. W niejednym oku zabłysła łza podczas słuchania naszej, pełnej poświęcenia, historii, czytanej przez Dyrekcję.

Następnie Grupa Żabek zaprezentowała spektakl słowno- muzyczny, w którym wiersze, tańce oraz piosenki przeplatały się ze sobą.

 

Na zakończenie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia każdego ogarnął nostalgiczny i pełen wzruszenia nastrój. Dziękujemy!

 

„Jak Koszałek Opałek wędrował przez cztery pory roku” – koncert muzyczny

14 listopada artyści z Agencji Muzycznej Bella Musica zaprosili dzieci na opowieść muzyczną pt.
„Jak Koszałek Opałek wędrował przez cztery pory roku”.
Instrumentem, którego wygląd i brzmienie poznały dzieci były skrzypce. 

Jak co miesiąc muzycy zabrali dzieci w cudowną muzyczną podróż. W czasie koncertu dzieci miały okazję nie tylko słuchać muzyki ale i tańczyć oraz grać na instrumentach.

Legendy polskie- Smok wawelski

10 listopada odwiedzili nas niezwykli goście- byli to aktorzy, pacynki, kukiełki i jawajki z Teatru Lalek „Kukiełka” z Ptaszkowej. Tym razem opowiedzieli nam legendę o smoku wawelskim!

 

 

Dla wszystkich- i małych, i dużych jest to wyjątkowe wydarzenie! Nie tylko z powodu dekoracji, efektów specjalnych czy wspaniałej muzyki, lecz również dlatego, że po spektaklu mogliśmy nauczyć się jak poruszać kukiełką oraz jawajką- co okazało się znacznie trudniejsze, niż nam się wydawało!

 

 

Polecamy wszystkim Teatr Lalek „Kukiełka”!

Pasowanie na Przedszkolaka

Co roku nasze Przedszkole przyjmuje w swoje progi nowych, roześmianych i pełnych energii Przedszkolaków! Pasowanie na Przedszkolaka jest pierwszą uroczystością, na której prezentują swoje, świeżo zdobyte, umiejętności! W tym roku śpiewały oraz deklamowały wiersze, był również układ choreograficzny! Na zakończenie każde dziecko, które zostało pasowane na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor, otrzymało dyplom oraz pamiątkę z tej uroczystości! Słodki poczęstunek za zakończenie umilił wszystkim popołudnie i osłodził lekką tremę przed tym ważnym występem!