Strona główna

Świeżutkie „Kasztanowe Wieści”!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą najnowszą gazetką „Kasztanowe Wieści”, gdzie dowiecie się m.in. dlaczego warto spacerować oraz co to są „Standardy Ochrony Małoletnich”!

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny zwany też Dniem Wagarowicza!
Tego dnia dzieci z Przedszkola „Pod Kasztanem” już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Uczestniczyły w grach i zabawach  nawiązujących do rozpoczynającej się właśnie pory roku.


Po wspólnych zabawach  przedszkolaki wybrały się do pobliskiego parku, aby przegonić Panią Zimę i powitać kolejną porę roku – Wiosnę. Podczas spaceru bacznie obserwowały przyrodę poszukując pierwszych oznak wiosny.

Wszyscy cieszyli się z pierwszych słonecznych i bezdeszczowych dni.

Egzotyczna podróż

Dzieci  z naszego przedszkola wyruszyły w egzotyczną podróż, nie ruszając się z Pruszkowa! A to za sprawą warsztatów, organizowanych przez firmę „Fun life”.

 

Prezentacja multimedialna zabrała naszych przedszkolaków do najodleglejszych miejsc na świecie, tj. Australii, Afryki, Azji czy Ameryki Północnej.  Dzięki niej dowiedzieliśmy się o naturalnym środowisku omawianego zwierzęcia.

 

Podczas podróży mieliśmy możliwość poznać i pogłaskać kilka gatunków płazów i gadów: agamę, gekona, węża, żółwia i ślimaka afrykańskiego.

 

Okazało się, że zwierzęta te wcale nie są takie straszne i w dotyku są zupełnie inne niż to sobie wyobrażaliśmy! Była to wspaniała nauka przez zabawę i doświadczenie! Dziękujemy! 

 

Koncert „Dzieci- dzieciom”

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie zorganizowała koncert muzyczny „Dzieci- dzieciom”, na który dzięki zaproszeniu pani Magdaleny Trzaskowskiej, poszły dwie najstarsze grupy- Sówki i Żabki.

Starszaki były po raz pierwszy na takim koncercie, toteż zdziwione oraz zachwycone oglądały występy, tylko nieco starszych, kolegów i koleżanek.

Niejedna osoba poczuła się zainspirowana do nauki w takiej szkole. A ponieważ mamy w grupach dzieci, które uczą się grać na instrumentach muzycznych podczas zajęć dodatkowych, kto wie, czy nie zobaczymy ich na wielkich scenach świata w przyszłości?

„Wiosenne szafowanie”

Szanowni Państwo, 

zapraszamy do włączenia się w akcję „Wiosenne szafowanie”, której celem jest pomoc małej Lence – mieszkance Pruszkowa, która aby dalej samodzielnie chodzić, potrzebuje kosztownej operacji.
W ramach akcji do 20 marca 2024 r. zbieramy używaną odzież, która zostanie sprzedana, a dochód ze sprzedaży zasili konto zbiórki na wspomniany cel. 

Kosz na odzież ustawiony jest w holu naszego przedszkola i mogą do niego trafić:

  • ubrania dziecięce i dla dorosłych,
  • obuwie,
  • pościel, 
  • koce,
  • zasłony, 
  • firany. 

Bal Przebierańców

Wszystkie dzieci czekają na to wydarzenie cały rok! Emocje na tydzień przed są na wysokim C, wszyscy już wiedzą, za kogo będą się przebierać i jakie akcesoria będą mieć. Kiedy nastaje ten upragniony dzień nie ma dziecka, które nie idzie z radością do przedszkola!

Po śniadaniu zaczyna się wielki rozgardiasz- dzieci się przebierają! Ktoś nie może poradzić sobie z rajstopami, inny usiadł na różdżce czarodziejki (czy nadal będzie działać?)… Chaos trwa dobre pół godziny, po czym rozpoczyna się ten wyczekiwany BAL!

Przez dwie godziny tańców, zabaw, zawodów i zagadek nikt nie jest zmęczony, smutny czy znudzony.

Wszyscy- i dzieci, i dorośli- bawią się przy rytmach samby, lambady czy cha-chy. I oczywiście, wszystkie przedszkolaki są zdziwione zakończeniem: CO? TAK SZYBKO?

Zostały jeszcze pamiątkowe zdjęcia i powracamy do spokojnego rytmu naszych dni. Na szczęście wrażenia są z nami jeszcze przez całe popołudnie, a zdjęcia przypomną nam te cudowne chwile! 

Humory Pani Zimy

W zeszłym tygodniu odwiedzili nas długo nie widziani goście- Artyści z zespołu Bella Musica! Dzięki nim co miesiąc poznajemy nowy instrument- tym razem był to flet poprzeczny!

Pani Piosenka wprowadza dzieci w tajemniczy świat muzyki, a poprzez zabawy paluszkowe, taniec, grę na instrumentach- nauka staje się wspaniałą zabawą. 

Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły, co można zauważyć na zdjęciach! Nie tylko poznają najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, lecz poprzez jej słuchanie rozwijają wrażliwość, rozumowanie, logikę oraz wzmacniają pamięć!

STANDARDY OCHRONY MAŁOLETNICH

Szanowni Państwo,

w zakładce „Dla Rodziców”

znajdziecie Państwo odnośnik „Dokumenty”,

gdzie należy zapoznać się

z obowiązującymi w Przedszkolu Miejskim nr 4

standardami ochrony małoletnich.

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

6 lutego obchodzimy „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Na co dzień uświadamiamy dzieciom pozytywne i negatywne skutki przebywania w Internecie,  a dzisiaj było to zaakcentowane poprzez teatrzyk, gdzie odwiedziliśmy Planetę Samozdrowie.

Nasi wychowankowie chętnie podzielili się swoją wiedzą ze strapionymi głównymi bohaterami. Mieli również wiele różnych rozwiązań, jak poradzić sobie ze złym czarnoksiężnikiem, który zahipnotyzował mieszkańców do patrzenia w ekrany komputerów. Na koniec wspólnie zaczęli dbać o formę za pomocą wybranych ćwiczeń. 

Nasze Przedszkolaki wiedzą, jak dbać o zdrowie i bezpieczeństwo w sieci!

Roztrzygnięcie konkursu „Moja Wymarzona Książka”

Zgodnie z harmonogramem konkursu „Moja wymarzona książka” został wyłoniony zwycięzca,  Szymon Sobczak z Grupy „Żabek”. Niestety, z powodu odbywających się ferii w województwie mazowieckim oraz problemów zdrowotnych dzieci, uroczyste wręczenie nagród odbyło się pod koniec stycznia.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali nagrody książkowe oraz dyplomy. Całe przedszkole oklaskiwało naszych zdolnych Artystów. 

Ponadto Pani Dyrektor, Marzena Mączyńska, wręczyła nagrody oraz dyplomy dzieciom z Grupy Sówek, które w okrojonym składzie reprezentowały nasze Przedszkole na corocznym „Festiwalu Kolęd”.