Strona główna

Olimpiada Przedszkolaków

„W zdrowym ciele zdrowy duch”
Wiedzą to najlepiej nasze przedszkolaki.
W dniu 18 maja dzieci z grupy V wzięły udział w Olimpiadzie Przedszkolaków. Nasi mali olimpijczycy fantastycznie zaprezentowali swoje sportowe umiejętności we wszystkich konkurencjach. To był dzień pełen świetnej zabawy zwieńczony zdobyciem pucharu oraz medali dla każdego z naszych małych sportowców.

Serdecznie zapraszamy na Piknik!

Serdecznie zapraszamy Rodziców oraz Dzieci

na Piknik w Ogrodzie

z okazji Dnia Rodziny!

W programie

występy dzieci z piosenkami oraz wierszami z okazji

Dnia Mamy i Dnia Taty

oraz :

zamek dmuchany, bańki mydlane, brokatowe tatuaże, malowanie buzi, poczęstunek pod chmurką i wiele innych atrakcji!

Pierwsza pomoc

W naszym Przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty „Pierwszej Pomocy”.  Wszyscy wiemy, jak ważny jest to temat i że nikt nie jest za mały, żeby rozpocząć naukę tych umiejętności. Zaproszony Ratownik Medyczny pokazał przedszkolakom jakiego sprzętu potrzebuje w czasie swojej pracy- było tego naprawdę dużo!

Następnie wszystkie dzieci miały zmierzoną saturację oraz puls i tętno! Pan pokusił się również o sprawdzenie tego u Pań i okazało się, że wszystkie Nauczycielki mają serce!

Świnka, z którą Pan Ratownik Medyczny przyjechał, pomogła przedszkolakom poczuć się jak prawdziwi ratownicy, którzy transportują rannego na noszach!

 

Mieliśmy również możliwość bandażowania swoich kolegów i koleżanek pod fachowym okiem eksperta- okazało się, że wcale to nie jest takie proste!

Choć temat warsztatów był bardzo poważny, wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły!

Ekokonkurs

Włączyliśmy się w akcję zbiórki odzieży przeznaczonej do recyklingu – „Ekokonkurs”.

ZBIERAMY:

· Elementy garderoby: męskiej, żeńskiej, dziecięcej – rzeczy nowe i używane, ale nie noszące śladów zużycia, czyli: bez dziur, bez plam, czyste, kompletne, buty połączone w pary (czyste);

· Akcesoria: torebki kompletne nieposiadające znacznych śladów zużycia, paski, biżuteria;

· Tekstylia domowe: koce, pościel, obrusy, firany.

Zbiórka przeznaczona jest na cele charytatywne i ma charakter konkursu. Na przedszkola, które zbiorą najwięcej rzeczy czekają nagrody!!!

Zapraszamy do włączenia się w akcję! Ubrania zbieramy w szatni do 12.05.br.

Dzień Ziemi

21.04.2023r. dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi.
Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed niszczeniem. Przedszkolaki porządkowały plac zabaw. Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Patyczaki w przedszkolu

Patyczaki rogate to owady, które wyglądem przypominają patyki, gałązki, łodyżki. Są roślinożerne, dość leniwe, aktywne głównie w nocy. Dzieciom bardzo się spodobały. Chwilowo pomieszkują w sali Jeżyków, gdzie można je oglądać w terrarium, a za zgodą właściciela – Tomka – oraz pod opieką Pań, nawet poza nim 😉

Dziękujemy Tomkowi 🥰

Warsztaty kurczaczkowe

Dziś w Przedszkolu mieliśmy odwiedziny wyjątkowych gości! Były to trzy kurczaki i ich Opiekunka! Na początku dowiedzieliśmy się z czego składa się jajko i jak można podejrzeć, co jest w środku!

Następnie głaskaliśmy ich piórka oraz porównywaliśmy te z łebka oraz te ze skrzydeł- okazało się, że się różnią!

Na koniec robiliśmy magnez na lodówkę i każdy siał owies na Święta!

Pożegnaniom nie było końca! Takie warsztaty mogłyby być u nas codziennie!

Z wizytą w Bibliotece Dziecięcej

Jeżyki (Grupa IV) wybrały się do dziecięcej biblioteki. 

Tam zapoznały się z pracą bibliotekarki oraz zasobami książnicy. Mogły również uczestniczyć w akcji „Poczytanki pod książkowym drzewem” i wysłuchać czytanego przez Panią Ewę opowiadania o Śmigusie- Dyngusie. Było wesoło!

W wolnym czasie każdy kąt tej małej biblioteki służył dzieciom do przeglądania literatury. Niektórzy, w tym Tosia, pochwalili się, że umieją czytać.  Pani spytała ją, wskazując na książeczkę: „Czy takie proste czytanki już czytasz?” Na co Tosia rezolutnie odpowiedziała: „Nie, już raczej takie trudne zaczynam!”. 

Z wizytą w Teatrze

Mieliśmy możliwość obejrzenia edukacyjnego przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, który został zorganizowany w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Nasze Grupy: Żabki (V), Jeżyki (IV) i Sówki (III) z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Interaktywny spektakl bardzo bardzo się podobał małym widzom.

W znaną już fabułę wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko). Stroje, oprawa wizualna, piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne sprawiały, że dzieci śledziły poczynania aktorów z zapartym tchem!

Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, a przyjaźń pokona największe przeciwności losu. 

Giga-laurka dla Strażaków i Strażników Leśnych

Nasze Przedszkole chętnie bierze udział w projektach, zarówno miejskich, jak i ogólnopolskich.  Dowiedzieliśmy się, że jest organizowany konkurs na Giga-Laurkę dla Strażników Lasów! Są to zarówno Strażacy, jak i Leśnicy, bo to oni dbają, aby pożarów lasów było jak najmniej. W 2021 roku pożarów lasów, wywołanych przez człowieka, było 2400- na 3500 wszystkich zagrożeń ogniem! Dlatego też, chcąc uczcić Święto Lasu (21 marca) oraz Dzień Strażaka (4 maja) i Dzień Leśnika (5 maja) zorganizowano konkurs- wszystkie przedszkola zrobią laurki z tej okazji i prześlą ich zdjęcia, aby stworzyć jedną Giga- Laurkę dla naszych Bohaterów! 

Wszyscy w naszym przedszkolu tworzyli grupowe laurki i przesłaliśmy je na podany adres. Każda z nich jest inna, robiona różną techniką, lecz wszystkie miały jedno przesłanie: uczcić te Święta i sprawić Strażnikom Leśnym radość! Ponadto każde dziecko miało udział w tym projekcie, więc nie dziwi nikogo duma na ich twarzach!