Strona główna

Warsztaty ekperymentalne

W naszym przedszkolu dzieci nigdy się nie nudzą! Uwielbiają koncerty, teatrzyki oraz warsztaty. Te ostatnie miały miejsce w tym tygodniu.

Na warsztatach dzieci  poznawały niezwykłe właściwości soku z czerwonej kapusty.

Okazało się, że potrafi on zmieniać barwę w obecności kwasów i zasad. Sprawdziliśmy, jakie kolory uzyskamy, stosując substancje znane z życia codziennego (sok z cytryny, soda oczyszczona, proszek do prania).

Takie zajęcia nie tylko uczą ale i bawią! Z niecierpliwością czekamy na następne!

Bal karnawałowy 2023

16 grudnia w naszym przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY.

Przybyli na niego goście z odległych krain—spotkać można było Smoki, Koty, Wróżki, Czarodziejów można było zatańczyć z pięknymi Księżniczkami i przystojnymi Książętami, a także poczuć się bezpiecznie wśród bajkowych Super Bohaterów.

Tańce- hulańce, zawody, zabawy w parach oraz indywidualnie sprawiły, że każdy zaproszony Gość miał uśmiech na twarzy!

Po balu jeszcze chwilka poświęcona na uwiecznienie tych miłych chwil i już można było odpocząć! Uff, do zobaczenia za rok!

WOŚP

Szanowni Państwo,

w tym roku włączyliśmy się jako wolontariusze do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Gramy ze sztabem Id. 581 znajdującym się w Szkole Podstawowej Nr 10 w Pruszkowie.

Puszka znajdowała się w sali Jeżyków (grupy IV), lecz z powodu niewielkich wpłat, dzieci ruszyły w teren. Najpierw było kwestowanie w Przedszkolu- głownie w salach oraz szatni.

Następnie dzieci z Grupy IV ruszyły w miasto- do Urzędu Miasta.

Datki zbierano do 20 stycznia.  Wierzymy, że nawet mały datek jest lepszy niż żaden!

Wizyta w Schronisku

Przed Świętami rozpoczęliśmy zbiórkę na rzecz zwierząt w Schronisku im. Zofii i Romana Witkowskich. Z naszymi darami pojechaliśmy dopiero 16 stycznia, aby wszyscy mogli uczestniczyć w tej ważnej akcji charytatywnej.

 

Schronisko w Milanówku na Polesiu przy ul. Brwinowskiej 48 funkcjonuje już kilkadziesiąt lat, a od 1986 roku prowadzone jest przez Fundację im. 120-lecia Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami w Polsce, której pierwszym prezesem była Pani Zofia Krzysztofowicz-Witkowska, a po Jej śmierci funkcję tę, do roku 2017, pełniła aktorka Krystyna Sienkiewicz. Aktualnie Prezesem Fundacji jest Pani Halina Strecker, dotychczasowa wiceprezes Fundacji. Schronisko i Fundacja zostały założone przez małżeństwo  Zofii i Romana Witkowskich. Ich ideą było zapewnienie dożywotniej opieki zwierzętom, których właściciele zmarli lub ciężko  zachorowali i nie mogli dalej  opiekować się swym pupilem. Nadal wielu mieszkańców schroniska to starsze zwierzaki, wiele z nich zostało „osieroconych” przez opiekunów. Z biegiem lat potrzeby jednak zmieniały się i dziś tymczasowo pomieszkują tu również młode zwierzęta, w tym szczenięta i kocięta. Słowo „tymczasowo” nie jest przypadkowe. Schronisko, nawet najlepiej zarządzane, pozostaje tylko schroniskiem. Tutaj nigdy nie ma dość czasu, by wygłaskać wszystkie spragnione uwagi łebki, tutaj żadne stworzenie nie ma swojego jedynego, ukochanego człowieka. Dlatego najważniejsze jest szukanie domów

Obecnie przebywa tu ok. 100 psów i ok. 20 kotów. Wszystkie zwierzęta są szczepione i odrobaczane, a suki i kotki na bieżąco sterylizowane. Psy przebywają w boksach pojedynczo lub w parach, a koty mają swój dwustronny, kolorowy wybieg na dworze z możliwością wejścia do kociego domku. Pracownicy i wolontariusze dokładają wszelkich starań, by  schroniskowi podopieczni czuli się tutaj jak najlepiej i jak najszybciej znajdowali swoje nowe dobre domy, a schronisko było dla nich tylko miejscem przejściowym. Jest dużo potrzeb, dlatego wsparcie innych jest bardzo ważne. Planujemy kolejną zbiórkę, aby wspomóc to ważne miejsce.

Więcej informacji znajdziecie Państwo pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/schroniskomilanowek

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

WSZYSTKIE BABCIE ORAZ WSZYSTKICH DZIADKÓW

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

NA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ICH ŚWIĘTA!

 

 

Bal Karnawałowy

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

 

WESOŁYCH ŚWIĄT!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składamy wszystkim życzenia
miłości i wszelkiego dobra.
Życzymy, by przy świątecznym stole
nie zabrakło miłości oraz rodzinnej atmosfery,
a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
Niechaj świąteczny okres
będzie dla Wszystkich radosnym czasem,
spędzonym w gronie najbliższych osób,
 bez zmartwień i trosk życia codziennego!
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!
Dyrektor, Nauczycielki
oraz Pracownicy Administracyjni
Przedszkola Miejskiego nr 4 „Pod Kasztanem”

Wizyta w Księgarni „Ania”

Dzieci w naszym przedszkolu bardzo lubią wycieczki krajoznawcze oraz poznawanie środowiska lokalnego. W grudniu, pomimo mnóstwa zajęć, imprez i występów, znaleźliśmy czas, aby rozwijać swoje zainteresowania czytelnicze.

 

  

Właściciel z zaprzyjaźnionej Księgarni „Ania” zaprosił wszystkie grupy przedszkolne na odwiedziny i rozmowę. Okazało się, że ma wszystkie, interesujące dla dzieci, książki. Każdy mógł obejrzeć, poczytać oraz wymienić się swoimi wrażeniami!

 

Dziękujemy bardzo za zaproszenie!

 

Zabawa z Mikołajem

Wszyscy w przedszkolu już od listopada czekamy z niecierpliwością na przyjście Mikołaja z prezentami. Niezawodnie przychodzi i ma cały worek pięknych pakunków.

Po sesji zdjęciowej przy kominku rozpoczęła się wesoła zabawa z animatorem. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych.

Niezależnie od wieku, zainteresowań oraz samopoczucia- wszyscy uwielbiają bawić się i tańczyć w towarzystwie Mikołaja!

Spotkanie Pierniczkowe

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Przedświąteczny czas wypełniony jest spotkaniami z najbliższymi. Atmosferę przygotowań czuć wszędzie, w każdej grupie, na każdym kroku. W naszym Przedszkolu wyraźnie było to widać, kiedy wszystkie grupy, choć nie w ten sam dzień, zaprosiły swoich Rodziców do wspólnego dekorowania!

   

Najczęściej zaczynaliśmy od dekorowania pierników, które dostaliśmy od Rady Rodziców. Pisaki, lukry, posypki i jadalne guziczki- wszystko było potrzebne i nie obowiązywała tu zasada „Im mniej tym lepiej”.

Grupa II robiła ogromny łańcuch z papieru kolorowego. Teraz mają go rozwieszonego przy suficie- zdobi całą salę!

Następnie był czas na ubieranie choinki. Tutaj też było dużo swobody w ilości dodatków.

Na koniec wszyscy usiedliśmy przy ubranej choince, bawiąc się wspólnie w różne zabawy, śpiewając kolędy i rozwiązując zagadki.

Szkoda, że Święta są tylko raz w roku! Już nie możemy się doczekać następnego spotkania!

Dziękujemy!

Loading...