Strona główna

Wygrana w Konkursie Ekologicznym!

Z radością zawiadamiamy, że zajęliśmy czwarte miejsce w konkursie „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom.” Bardzo się z tego miejsca cieszymy, bo liczy się dobra zabawa i pozytywne zmiany dla naszego środowiska!

Za pomoc, aktywne uczestnictwo i zaangażowanie, wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Spotkanie z książką

W naszym przedszkolu każdy dzień niesie ze sobą mnóstwo atrakcji. Najbardziej lubimy kiedy odwiedzają nas Goście, którzy opowiadają ciekawe historie, dzielą się swoją wiedzą, bądź inspirują nas swoją pracą. Taką osobą była Pani z  księgarni Amadeus- najlepszego antykwariatu w Pruszkowie!

Nasza Gościni przeczytała nam fragment książki, którą ze sobą przyniosła. Następnie bawiliśmy się wspólnie przy czytanych przez nią rymowankach i wierszykach. Dowiedzieliśmy się o książkach, które oferuje w swoim Antykwariacie i czym się różni księgarnia od biblioteki. Na koniec były wspólne zdjęcia oraz prezenty- każde dziecko dostało naklejki oraz zakładkę do książki!

Czekamy na następne spotkania, bo dzięki nim rozwijamy nasze pasje!

Dzień Edukacji Narodowej

Trudno wyobrazić sobie pełnię jesieni bez uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, podczas której jedna z grup umila występem tę okoliczność. W tym roku śpiewanie i recytowanie wierszy przypadło Grupie III, Sówkom.  Na ten wyjątkowy apel przyszły wszystkie przedszkolaki, nauczycielki, pracownicy przedszkola oraz Pani Dyrektor. Nawet  Żbik z kącika „Pruszków ze Żbikiem- poznasz, polubisz” obserwował uważnie występy!

Występ rozpoczęliśmy uroczystym „Sto lat”, śpiewanym przez zgromadzone przedszkolaki. Następnie piosenki i wiersze, recytowane przez Sówki, podkreśliły wagę tego święta. Na koniec życzenia złożyła Pani Dyrektor i wszystkim Pracownikom wręczyła piękne dyplomy. Poczęstunek, przygotowany przez Radę Rodziców, dopełnił dzieła. To był bardzo miły dzień dla wszystkich! Dziękujemy!

 

Dzień Drzewa i Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Drzewa oraz Dzień Zdrowia Psychicznego. 

Jest to świetna okazja, żeby połączyć te dwa święta i porozmawiać jak natura wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że obcowanie z naturą uzupełnia nasze pokłady witamin, uodparnia i niweluje stres.

Nasze przedszkole postanowiło uczcić ten dzień w dwojaki sposób. Część z nas sadziło drzewa w naszym ogrodzie przedszkolnym razem ważnymi Gośćmi: panem Prezydentem, Pawłem Makuchem oraz jego zastępcą, panem Konradem Sipierą. Przedszkolaki z młodszych grup wyszły na spacer do parku, gdzie zbierały liście, obserwowały wiewiórki i ptaki, a także przytulały się do drzew.

Dzień był piękny, słoneczny! Polska Złota Jesień sprawiła, że wszyscy poczuli się lepiej, niż o poranku, zatem główne założenie tego ważnego święta zostało spełnione!

Dzień Kropki

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto jest niezwykle ważne dla wszystkich dzieci na całym świecie. Zainspirowane zostało książką Petera Reynolds’a „Kropka”,  gdzie główna bohaterka, Vashti, zaczyna wierzyć w siebie oraz w swoje możliwości. Kształtowanie poczucia własnej wartości i wiary we własne siły jest dla nas jednym z priorytetów wychowawczych, dlatego też co roku przypominamy sobie tą opowieść!

 

 

 

ZEBRANIE RODZICÓW

ZEBRANIE

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie ogólne,
które odbędzie się 

5 września 2022r. (poniedziałek) o godzinie 17.30.

Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w poszczególnych grupach.

Obecność obowiązkowa!

Prosimy o pozostawienie dzieci w domu.

WITAMY PO WAKACJACH

   Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.
Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Światowy Dzień Wiatru

 

„Unosi szybowce, popycha żaglowce, obraca wiatraki. Kto to taki?”

Tak, to wiatr, niewidoczny bohater naszego dnia codziennego. Wpływa na życie roślin, zwierząt, ludzi, ale my także nauczyliśmy się wpływać na jego siłę i kierunek. Przy okazji Światowego Dnia Wiatru warto zatrzymać się na chwilę, otworzyć okno, poczuć wiatr we włosach i zastanowić się jak wiele mu zawdzięczamy i jak wiele jeszcze musimy się nauczyć, by móc korzystać z jego potęgi.

Dzień Wiatru został zainaugurowany w 2007 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) oraz Światową Radę Energetyki Wiatrowej (GWEC). Najpierw jako święto o zasięgu europejskim, a od 2009 roku już o zasięgu światowym. Celem obchodów tego dnia jest odkrywanie wiatru, jego mocy i możliwości, które mogą zmienić życie na ziemi, głównie przy wykorzystaniu energii tego żywiołu.

W naszym Przedszkolu obchodziliśmy to święto na różne sposoby! Budowano latawce, samoloty, łapano wiatr i malowano na ten temat! Dobrze, że wiatr dopisał i nasze latawce mogliśmy sprawdzić w praktyce!

 

Bohaterka Tygodnia

Grupa II uczestniczy w programie „Bohater Tygodnia”. Jego założeniem jest, aby każde dziecko zaprezentowało siebie oraz swoją rodzinę na forum grupy. Wychowankowie przynoszą do przedszkola swoje ulubione zabawki, tworzą album ze zdjęciami swojej rodziny, a zwieńczeniem tego tygodnia jest wizyta Rodziców. Podczas tego spotkania dowiadujemy się o pasjach i hobby Rodziców oraz Rodziny Bohatera, robimy różne ciekawe warsztaty, bądź czytamy ulubione pozycje literackie.

W tym tygodniu naszą BOHATERKĄ była Maja i na koniec tygodnia odwiedziła nas Mama Mai.
Dziękujemy za wizytę było nam bardzo miło.

Koncert

9 czerwca odbył się w naszym Przedszkolu Koncert Muzyczny z udziałem Przedstawicieli Filharmonii- zespołem „Bella Musica”. Tym razem oprócz wokalistki, Pani Izabeli, pianisty, Pana Mariusza, wystąpił Pan Marek, który grał na gitarze akustycznej. 

Koncerty przynoszą dzieciom wiele radości. Nie tylko obcują z kulturą, lecz również rozwijają pamięć muzyczną, poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Najważniejsze jednak jest to, że uczestnictwo w koncertach rozbudzają zamiłowanie do muzyki poważnej.