Strona główna

Dokumenty

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z nowymi Procedurami, obowiązującymi w naszym Przedszkolu:

  • Procedura odbioru dziecka z przedszkola przez rodziców w trakcie rozwodu, rozwiedzionych, żyjących w separacji lub w wolnym związku;
  • Procedury postępowania z dzieckiem przewlekle chorym,  w tym chorym na cukrzycę;

Wyżej wymienione dokumenty znajdą Państwo w zakładce „Dokumenty”, w sekcji „Dla Rodziców”.

Wizyta Świętego Mikołaja

Dnia 06 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość Święty Mikołaj . Od rana w przedszkolu panował gwar i radość oraz niecierpliwość  w oczekiwaniu  na przyjście niezwykłego gościa.

Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych szczęśliwie wylądował swoim zaprzęgiem na dachu przedszkola.

Wreszcie przyjechał… PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! Dzieci uśmiechnięte i bardzo podekscytowane dźwiękiem dzwoneczka i śmiechu
„ HO,HO,HO” – z ogromną radością przywitały Świętego Mikołaja. 

Spotkanie z Mikołajem minęło  w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Cieszymy się, że  Św. Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku!

 

 

Spotkanie pierniczkowe

W okresie przedświątecznym tradycją w naszym Przedszkolu

stały się spotkania rodzinne, na których gościmy

Rodziców, rodzeństwo oraz innych członków rodziny naszych wychowanków.

Wszystkie grupy przygotowują swoje ulubione zadania i zajęcia,

w zależności od wieku i predyspozycji dzieci,

lecz jest wspólny ich mianownik, którym jest ozdabianie piernika.

W tym roku każda grupa miała udekorować nie pierniczek, lecz całą chatkę!

Jakby nie dość było pracy, nasze Przedszkolaki ubierały też choinkę

oraz ozdabiały salę w dekoracje świąteczne.

Nadmiar energii postanowiliśmy spożytkować na zabawy,

integrujące całą grupę- jak widać ze zdjęć

Rodzice również świetnie się bawili.

Po poczęstunku złożonym ze wspaniałych pierniczków, owoców,

a także upieczonych przez Rodziców ciast,

nastąpiła chwila wyciszenia,

gdzie razem śpiewaliśmy znane i lubiane od wieków kolędy.

W prawdziwie świątecznym nastroju pożegnaliśmy się,

zostawiając przygotowaną choinkę na przyjście Mikołaja!

A on jest już tuż, tuż!

Piękna i Bestia w CKiS

Widać na naszej stronie, że dzieci z naszego Przedszkola lubią bardzo teatr i wycieczki. Nie jest to dziwne, bo zgodnie z psychologią rozwojową dziecko najlepiej rozwija się doświadczając. Korzystamy zatem ze wszystkich okazji, jakie daje nam lokalne środowisko. Tym razem skorzystaliśmy z oferty Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie, które zapraszało przedszkola oraz szkoły na spektakl „Piękna i Bestia”.

Dla dzieci to niebywała okazja, aby spotkać się z kulturą wysoką, poznać inne środowiska, rozwinąć swoją wrażliwość na sztukę. Czy podobało się wszystkim? Wystarczy spojrzeć na ich zachwycone buzie, żeby nie mieć żadnych wątpliwości w tym względzie!

Narodowe Święto Niepodległości

Zgodnie z „Wikipedią” patriotyzm to silne przywiązanie i miłość do ojczyzny, oraz gotowość do ponoszenia za nią ofiar przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i ich praw, kultur. Co roku obchodzimy to Święto z wielką pompą, gdyż wiemy, że najważniejszych rzeczy uczą się dzieci w przedszkolu. W uroczystości wzięło udział całe przedszkole- wszystkie dzieci ubrały się z tej okazji w kolory biało- czerwone.

Pani Dyrektor, Marzena Mączyńska, zaprosiła wszystkich do Hymnu, który popłynął z głębi 130, zebranych na apelu, serc- małych i dużych. W niejednym oku zabłysła łza podczas słuchania naszej, pełnej poświęcenia, historii, czytanej przez Dyrekcję.

Następnie Grupa Żabek zaprezentowała spektakl słowno- muzyczny, w którym wiersze, tańce oraz piosenki przeplatały się ze sobą.

 

Na zakończenie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia każdego ogarnął nostalgiczny i pełen wzruszenia nastrój. Dziękujemy!

 

„Jak Koszałek Opałek wędrował przez cztery pory roku” – koncert muzyczny

14 listopada artyści z Agencji Muzycznej Bella Musica zaprosili dzieci na opowieść muzyczną pt.
„Jak Koszałek Opałek wędrował przez cztery pory roku”.
Instrumentem, którego wygląd i brzmienie poznały dzieci były skrzypce. 

Jak co miesiąc muzycy zabrali dzieci w cudowną muzyczną podróż. W czasie koncertu dzieci miały okazję nie tylko słuchać muzyki ale i tańczyć oraz grać na instrumentach.

Legendy polskie- Smok wawelski

10 listopada odwiedzili nas niezwykli goście- byli to aktorzy, pacynki, kukiełki i jawajki z Teatru Lalek „Kukiełka” z Ptaszkowej. Tym razem opowiedzieli nam legendę o smoku wawelskim!

 

 

Dla wszystkich- i małych, i dużych jest to wyjątkowe wydarzenie! Nie tylko z powodu dekoracji, efektów specjalnych czy wspaniałej muzyki, lecz również dlatego, że po spektaklu mogliśmy nauczyć się jak poruszać kukiełką oraz jawajką- co okazało się znacznie trudniejsze, niż nam się wydawało!

 

 

Polecamy wszystkim Teatr Lalek „Kukiełka”!

Pasowanie na Przedszkolaka

Co roku nasze Przedszkole przyjmuje w swoje progi nowych, roześmianych i pełnych energii Przedszkolaków! Pasowanie na Przedszkolaka jest pierwszą uroczystością, na której prezentują swoje, świeżo zdobyte, umiejętności! W tym roku śpiewały oraz deklamowały wiersze, był również układ choreograficzny! Na zakończenie każde dziecko, które zostało pasowane na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor, otrzymało dyplom oraz pamiątkę z tej uroczystości! Słodki poczęstunek za zakończenie umilił wszystkim popołudnie i osłodził lekką tremę przed tym ważnym występem! 

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Nasze Przedszkole wzięło udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0, największym w Polsce programie, skierowanym zarówno do placówek, jak i czytelników.  Dzieci, którym rodzice oraz nauczyciele czytają we wczesnym okresie dzieciństwa, szybciej się uczą i mają bardziej rozwiniętą wyobraźnię. W naszych grupach czytanie jest jednym z podstawowych aktywności dziecka w przedszkolu! Tym bardziej cieszy nas wygrana, dzięki której możemy uzupełnić naszą przedszkolną bibliotekę o nowe pozycje! Zainteresowanych programem zapraszamy do zapoznania się z szeregiem informacji pod logo NPRC w lewej stronie menu!

Piknik w ogrodzie

28 września nasze Przedszkole odwiedziło mnóstwo wspaniałych Gości. Z okazji „Dnia Jabłka” zorganizowany został „Piknik w ogrodzie”, na którym bawiły się dzieci z naszego przedszkola, ich rodzeństwo, rodzice, a nawet dziadkowie! Słowem- bawiliśmy się rodzinnie!

Początek imprezy był wzruszający i lekko sentymentalny, bowiem żegnaliśmy Panią Małgosię, która odchodzi na zasłużoną emeryturę.

 

Następnie były różnego rodzaju zawody- oczywiście o tematyce jabłkowej. Wystartowaliśmy w zawodach z owocem na łyżce- dodatkowe utrudnienie polegało na tym, że trzeba było trzymać rodzica za rękę.

Były również zawody w rzutach do celu, slalom oraz oczywiście wyścigi w workach- choć nietypowe, bowiem w naszych torbach znajdowały się dzieci, a nie jabłka!

Nie zabrakło kącika artystycznego, w którym można było rozwiązać zagadki, dowiedzieć się czegoś o owocach, wypełnić labirynt, złożyć puzzle czy po prostu pokolorować własne jabłko!

Na koniec wszyscy zrelaksowali się przy pysznych przekąskach, przygotowanych przez naszych cudownych rodziców, herbatce lub soczku!

Już nie możemy doczekać się następnych spotkań! Dziękujemy za tak liczną obecność i świetną zabawę!