Strona główna

ZEBRANIE RODZICÓW

ZEBRANIE

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie ogólne,
które odbędzie się 

5 września 2022r. (poniedziałek) o godzinie 17.30.

Po zebraniu ogólnym odbędą się zebrania w poszczególnych grupach.

Obecność obowiązkowa!

Prosimy o pozostawienie dzieci w domu.

WITAMY PO WAKACJACH

   Serdecznie witamy naszych przedszkolaków i ich rodziców po wakacyjnej przerwie.
Mamy nadzieje, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w nasze przedszkolne progi.
Szczególnie ciepło witamy naszych nowych podopiecznych, którym życzymy szybkiej adaptacji oraz nawiązania wspaniałych znajomości. Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Światowy Dzień Wiatru

 

„Unosi szybowce, popycha żaglowce, obraca wiatraki. Kto to taki?”

Tak, to wiatr, niewidoczny bohater naszego dnia codziennego. Wpływa na życie roślin, zwierząt, ludzi, ale my także nauczyliśmy się wpływać na jego siłę i kierunek. Przy okazji Światowego Dnia Wiatru warto zatrzymać się na chwilę, otworzyć okno, poczuć wiatr we włosach i zastanowić się jak wiele mu zawdzięczamy i jak wiele jeszcze musimy się nauczyć, by móc korzystać z jego potęgi.

Dzień Wiatru został zainaugurowany w 2007 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) oraz Światową Radę Energetyki Wiatrowej (GWEC). Najpierw jako święto o zasięgu europejskim, a od 2009 roku już o zasięgu światowym. Celem obchodów tego dnia jest odkrywanie wiatru, jego mocy i możliwości, które mogą zmienić życie na ziemi, głównie przy wykorzystaniu energii tego żywiołu.

W naszym Przedszkolu obchodziliśmy to święto na różne sposoby! Budowano latawce, samoloty, łapano wiatr i malowano na ten temat! Dobrze, że wiatr dopisał i nasze latawce mogliśmy sprawdzić w praktyce!

 

Bohaterka Tygodnia

Grupa II uczestniczy w programie „Bohater Tygodnia”. Jego założeniem jest, aby każde dziecko zaprezentowało siebie oraz swoją rodzinę na forum grupy. Wychowankowie przynoszą do przedszkola swoje ulubione zabawki, tworzą album ze zdjęciami swojej rodziny, a zwieńczeniem tego tygodnia jest wizyta Rodziców. Podczas tego spotkania dowiadujemy się o pasjach i hobby Rodziców oraz Rodziny Bohatera, robimy różne ciekawe warsztaty, bądź czytamy ulubione pozycje literackie.

W tym tygodniu naszą BOHATERKĄ była Maja i na koniec tygodnia odwiedziła nas Mama Mai.
Dziękujemy za wizytę było nam bardzo miło.

Koncert

9 czerwca odbył się w naszym Przedszkolu Koncert Muzyczny z udziałem Przedstawicieli Filharmonii- zespołem „Bella Musica”. Tym razem oprócz wokalistki, Pani Izabeli, pianisty, Pana Mariusza, wystąpił Pan Marek, który grał na gitarze akustycznej. 

Koncerty przynoszą dzieciom wiele radości. Nie tylko obcują z kulturą, lecz również rozwijają pamięć muzyczną, poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Najważniejsze jednak jest to, że uczestnictwo w koncertach rozbudzają zamiłowanie do muzyki poważnej.

Miód i pszczoły

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Obchody tego dnia są okazją do przypomnienia sobie znaczenia pszczół w środowisku i dla pozyskiwania żywności. To także pretekst do zastanowienia się, co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów.

Nasze Przedszkole zorganizowało z tej okazji spotkanie z Pszczelarzami, które odbyło się 7 czerwca. Panowie, ubrani w tradycyjny strój pszczelarza, pokazali dzieciom wnętrze ula, plastry miodu, odymiarki oraz inne akcesoria, niezbędne w ich pracy.

Na koniec oglądaliśmy wnętrze ula i mieliśmy możliwość skosztowania złotego nektaru- miodu z nawłoci oraz miodu z lipy. Smakowały wybornie!

Wszyscy byli zachwyceni!

Spotkanie z Motocyklistami

Najfajniejsza nauka to taka, która opiera się na praktyce. Dlatego najwięcej wiadomości przyswajamy na wycieczkach, wyjazdach oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi!

Tym razem spotkaliśmy się z prawdziwymi Królami Asfaltu- Motocyklistami. Przyjechali do nas w pełnym rynsztunku, wprawiając wszystkich w osłupienie warkotem swoich maszyn. Przy wsparciu naszej Pani Dyrektor, opowiedzieli nam o swojej pasji, bezpieczeństwie podczas jazdy na drodze, a także o wyposażeniu motoru i specjalnym stroju, który obowiązuje każdego motocyklistę, który dba o swoje oraz innych bezpieczeństwo.

Najważniejsze i najbardziej atrakcyjne było zakładanie elementów stroju- kurtki, rękawic, kasku i pozowanie na motorze! Kto wie, czy w tych dzieciach nie narodził się następny Król Szos?

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny odbył się 3 czerwca. Podczas imprezy było moc atrakcji!

Na samym początku dzieci powitały zebranych Rodziców swoim występem- każda grupa zaśpiewała oraz zadeklamowała wiersze z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Następnie wszyscy zaśpiewali piosenkę po angielsku, zgodnie z ich grupą wiekową. Wielki finał obejmował piosenkę „Weź mnie na ręce” wykonaną jednocześnie przez wszystkie grupy z układem choreograficznym, co przy setce dzieci jest nie lada wyczynem!

Po występach galowych przyszła pora na życzenia od Pani Dyrektor, Marzeny Mączyńskiej. Po nich nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu „Drzewo genealogiczne mojej rodziny”, sponsorowane przez firmę Bambino. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Po tych emocjach było już tylko więcej atrakcji! Skakanie na dmuchanym zamku, gonitwa za bańkami mydlanymi, dyskoteka oraz malowanie twarzy to tylko nieliczne aktywności, które umilały nam czas w ogrodzie. Przepyszna zupa, ugotowana przez nasze Panie z kuchni, a także mnóstwo ciast, sałatek i przekąsek, przyniesionych przez Rodziców, dopełniały dzieła.

Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem, a wszyscy goście, opuszczający przedszkole, robili to z szerokim uśmiechem na twarzy!

 

Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu

W naszym Przedszkolu 1 czerwca zawsze jest obchodzony z wielką pompą. Nie inaczej było i tym razem. Każda z grup miała własne zabawy, organizowane przez Nauczycielki, z wykorzystaniem dostępnych materiałów i multimediów.  Następnie, dzięki Radzie Rodziców, mieliśmy możliwość oglądać „Muzeum PRL w walizkach”, gdzie dzieci poznały narzędzia oraz pomoce kuchenne, wykorzystywane w czasach PRL-u. 

Wszystkim Dzieciom, małym i dużym, życzymy spełnienia marzeń!!!

DZIEŃ DZIECKA

Dzień Dziecka w Pruszkowie coraz bliżej!

Jeśli szukacie Państwo pomysłu, jak spędzić 1 czerwca z Waszymi
pociechami, koniecznie zapoznajcie się z naszą propozycją.

Tegoroczne atrakcje organizowane są w Parku Mazowsze w godzinach
15:00-19:00.

Proponujemy m.in. wspólne przyrządzanie posiłku w ramach warsztatów
kulinarnych oraz ekscytujący bieg z przeszkodami.

Harmonogram wydarzeń:

15:00-19:00
Warsztaty kulinarne poprowadzi Mariusz Szwed. Pod jego czujnym okiem
powstaną:

owocowe szaszłyki
i chrupiąca pizza
Będzie też okazja do pomalowania dziecięcych buziek. Profesjonalne
Animatorki pędzlem i farbami wyczarują na dziecięcych buziach  zabawne
zwierzęta i nie tylko. Już nie możemy doczekać się nowych fantastycznych
wzorów i pomysłów.

15:00-19:00
Runmageddon Kids (bieg z przeszkodami)

Zawody dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat, w następujących grupach
wiekowych:

4-6 lat
7-9  lat
10-13 lat
Udział dzieci możliwy tylko po podpisaniu oświadczenia przez opiekuna
prawnego.

Oświadczenia można pobrać na stronie miasta lub podpisać je w biurze
zawodów.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Zapisy na miejscu, przed biegiem.

Na trasie biegu pojawi się mnóstwo przeszkód takich jak:

– low Rig dziecięcy (4 stanowiska, 4,5 m długości)
– mniejszy MultiRig dziecięcy (4 stanowiska, 4,5m długości)
– konstrukcja do wspinaczki po linach dla dzieci
– ścianki o różnych wysokościach (80 cm i 120cm)
– ścianka wspinaczkowa o wys. 120 cm z otworami na nogi i ręce
– zasieki z siatki
– równoważnia
– jumpery
– rzut do celu – beczki
– worki obciążeniowe – granulat wewnątrz, ok. 3 kg
– belki obciążeniowe – drewniane z uchwytami, ok. 5 kg przeciąganie opon
– wciąganie obciążenia po linie lub dywan z opon.

O godz. 17:00 zostanie przeprowadzony konkurs w 3 kategoriach wiekowych
4-6, 7-9, 10-13.
Zadanie: jak najszybsze pokonanie jednej z przeszkód.

17:00-18:00
Zajęcia z zumby