Europejski Tydzień Kodowania

EU Code Week (Europejski Tydzień Kodowania) jest inicjatywą wspierającą rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów i nauczycieli, w tym – promującą programowanie.

W bieżącym roku 10. edycja tego wydarzenia odbywała się w dniach od 8 do 23 października 2022 r.

W ramach EU Code Week europejskie państwa biorą udział w rywalizacji, której celem jest zorganizowanie jak największej liczby wydarzeń promujących rozwój umiejętności cyfrowych, w tym w szczególności związanych z kodowaniem i programowaniem. To również doskonała okazja do poznania gier logicznych, grafiki komputerowej czy elementów robotyki.

W ubiegłym roku w Europejskim Tygodniu Kodowania wzięło udział ponad 4 mln uczestników z ponad 80 krajów z całego świata. Średni wiek uczestników wynosił 11 lat, a 88 % wydarzeń odbyło się w szkołach.

W tym roku nasze Przedszkole dołączyło do powyższej akcji, organizując w każdej grupie zabawy i gry, związane z kodowaniem. Poniżej znajdą Państwo zdjęcia oraz certyfikat, dokumentujący realizację tego wydarzenia!