#szkołapamięta

Już po raz czwarty została przeprowadzona akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Podobnie jak w ubiegłych latach szkoły i przedszkola upamiętniały ważne rocznice, wydarzenia i postacie historyczne oraz dzieliły się w mediach społecznościowych informacjami o zrealizowanych przedsięwzięciach z oznaczeniem #SzkołaPamięta.

W naszym Przedszkolu projekt został zrealizowany przez Grupę IV, czyli sześciolatki. Starszaki odwiedzały lokalne miejsca pamięci i poznawały związane z nimi historie, przygotowały gazetkę ścienną poświęconą postaci ważnej dla historii, przygotowały prace plastyczne nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych. Poszły też na wycieczkę patriotyczną, gdzie zapalały znicze pod ważnymi punktami pamięci historycznej.