Święto Odzyskania Niepodległości

 “Co to jest Polska?”

                                 Czesław Janczarski 

– Co to jest Polska? – spytał Jaś w przedszkolu.
Polska – to wieś i las, i zboże w polu,
i szosa, którą pędzi do miasta autobus,
i samolot, co leci wysoko, na tobą.
Polska – to miasto, strumień i rzeka,
i komin fabryczny, co dymi z daleka,
a nawet obłoki, gdy nad nami mkną.
Polska to jest także twój rodzinny dom.
A przedszkole? Tak – i przedszkole,
i róża w ogrodzie, i książka na stole.

 

Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w naszym Przedszkolu co roku odbywa się uroczyste przedstawienie. Dzieci ze wszystkich grup, aby uczcić ten dzień, ubierają się w kolory biało- czerwone. O 11.11 śpiewamy Hymn Polski- Mazurka Dąbrowskiego. Dla uczczenia tego święta jest również przygotowany apel.

W tym roku Grupa IV, pod kierownictwem swoich Wychowawczyń i w obecności zaproszonych Gości- Nauczycielek, Pracowników oraz Rodziców, wystąpiła z przepięknym przedstawieniem. Scenki teatralne, układy choreograficzne do wzruszających utworów oraz wiersze i piosenki o powyższej tematyce, pozwoliły nam uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku. Takie spotkania przypominają nam, jak ważna jest Ojczyzna oraz z jakim poświęceniem naszych Przodków została nam Ona zwrócona.