Z wizytą w Teatrze

Mieliśmy możliwość obejrzenia edukacyjnego przedstawienia w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”, który został zorganizowany w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie.

Nasze Grupy: Żabki (V), Jeżyki (IV) i Sówki (III) z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala oraz Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu.

Interaktywny spektakl bardzo bardzo się podobał małym widzom.

W znaną już fabułę wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko). Stroje, oprawa wizualna, piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne sprawiały, że dzieci śledziły poczynania aktorów z zapartym tchem!

Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, a przyjaźń pokona największe przeciwności losu.