W grupie IV

Zbliżają sie wakacje, ale my nie zwalniamy tempa. Z tatą Gabrysi wybraliśmy się w wirtualną podróż kolejką górską. Za pomocą okularów VR znaleźliśmy się w innej rzeczywistości.

Odwiedziliśmy Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, gdzie na zajęciach „Kuj żelazo, póki gorące” dowiedzieliśmy się czym zajmuje się kowal i jakie narzędzia są mu potrzebne.  Wszyscy pracowaliśmy przy doprowadzaniu powietrza do paleniska za pomocą miecha, aby w efekcie końcowym wykuć podkowę – na szczęście.
Odwiedzili nas również wujostwo Michała, którzy mieszkają w Wietnamie. Dzięki nim poznaliśmy zwyczaje Wietnamczyków, architekturę tego kraju oraz krajobraz. Mieliśmy okazję przymierzyć ich kapelusze oraz spróbować jedzenia pałeczkami. Dowiedzieliśmy się nieco o roślinności tego kraju i próbowaliśmy mówić po wietnamsku – co łatwe nie jest.