Spotkanie ze Stomatolożką

W ramach programu „Warsztaty Mamy i  Taty” Grupa Sówek oraz Wiewiórek miała możliwość spotkania się ze Stomatolożką- Mamą Adasia z Grupy Sówek, Panią Bogusławą Kurach- Feliksiak. Jak ważna jest higiena zębów każdy wie i nikogo nie trzeba o tym przekonywać, natomiast nie zawsze ta doktryna idzie w parze z umiejętnościami.

Nasi najmłodsi oglądali film edukacyjny o przygodach „Pastusiów”, które uczyły m.in. odpowiedniego nakładania pasty, czy innych sposobów dbania o jamę ustną. Pani Bogusia pokazała prawidłową technikę mycia zębów, którą wszyscy mogli przećwiczyć na specjalnym modelu jamy ustnej.

Na koniec sprawdziliśmy wiedzę na specjalnych kartach pracy, przygotowaną na tę okazję przez naszego Gościa.

Taki sposób przekazywania wiedzy jest dla nas najlepszy- zapamiętujemy więcej i jest to dla nas super atrakcja! Dziękujemy bardzo za tą wyjątkową lekcję!

Zapraszamy częściej!