Dzień Drzewa i Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października obchodzimy dwa ważne święta: Dzień Drzewa oraz Dzień Zdrowia Psychicznego. 

Jest to świetna okazja, żeby połączyć te dwa święta i porozmawiać jak natura wpływa na nasze dobre samopoczucie. Nie od dziś bowiem wiadomo, że obcowanie z naturą uzupełnia nasze pokłady witamin, uodparnia i niweluje stres.

Nasze przedszkole postanowiło uczcić ten dzień w dwojaki sposób. Część z nas sadziło drzewa w naszym ogrodzie przedszkolnym razem ważnymi Gośćmi: panem Prezydentem, Pawłem Makuchem oraz jego zastępcą, panem Konradem Sipierą. Przedszkolaki z młodszych grup wyszły na spacer do parku, gdzie zbierały liście, obserwowały wiewiórki i ptaki, a także przytulały się do drzew.

Dzień był piękny, słoneczny! Polska Złota Jesień sprawiła, że wszyscy poczuli się lepiej, niż o poranku, zatem główne założenie tego ważnego święta zostało spełnione!