Zajęcia ze Strażą Miejską

U nas zawsze coś się dzieje ciekawego! W tym tygodniu mamy zaplanowane dwa spotkania ze Strażą Miejską- jedno z nich odbyło się 16 stycznia. Przedstawicieli znamy nie od dziś, gdyż często odwiedzają naszą placówkę, aby opowiedzieć nam o czymś ważnym. Nie inaczej było teraz, jednakże tym razem zabrali ze sobą dwa olbrzymie pudła. Nasza ciekawość sięgnęła zenitu! Okazało się, że w środku jest schowany dom oraz makieta lasu z polaną. Domek miał wszystkie pomieszczenia, które możemy spotkać w rzeczywistości oraz miniaturowe mebelki, akcesoria, a w obu miejścach znajdowali się  ludzie i zwierzęta!

 

Pan Prowadzący dyskutował z dziećmi na temat poszczególnych pomieszczeń: co tam robimy, jak należy się zachować i co może się zdarzyć, gdy nie zachowamy szczególnej ostrożności. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami oraz pomysłami. Okazało się, że w przeważającej części wypowiedzi była słuszność, bowiem od niewłaściwego użytkowania różnych narzędzi nagle w pokojach wybuchał pożar i pojawiał się dym! Prawdziwy!

Dzieci obejrzały film edukacyjny o pożarze w domu, żeby każdy wiedział jak należy się zachować w takich okolicznościach.

Następnie oglądaliśmy makietę polany z wielkim lasem i jeziorem. Dzieci nie wiedziały, że jest tak dużo ludzi, którzy nie znają zasad bezpiecznego korzystania z tych miejsc! Miniaturowi ludzie na makiecie zaprószały ogien w lesie, paląc ogniska w miejscach niedozwolonych, kąpały się w niebezpiecznych akwenach oraz przechodzili przez ulicę przed jadącymi samochodami.

 

Prowadzący nie musiał zbytnio zwracać dzieciom uwagi- same wiedziały, które zachowania są niebezpieczne i należy ich unikać!

 

Zbyt szybko minął ten czas! Z niekrytym smutkiem, że to już koniec tych niezwykłych zajęć, zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia. Już nie możemy doczekać się na kolejnego spotkania!