PRACA DLA NAUCZYCIELKI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

SZUKAMY NAUCZYCIELKI/ NAUCZYCIELA

WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

CV PROSIMY KIEROWAĆ NA ADRES PRZEDSZKOLA:

PM4 „POD KASZTANEM”

UL. B. PRUSA 27

05-800 PRUSZKÓW

BĄDŹ WYSYŁAĆ POCZTĄ ELEKTRONICZNĄ NA ADRES:

pm4@miasto.pruszkow.pl

Warsztaty z Architektką

Wszyscy wiedzą, że w przedszkolu wszystko się rozpoczyna, a marzenia w tym okresie są później realizowane w dorosłym życiu! Poznawanie ciekawych zawodów jest dla dzieci niebywałą okazją do rozwoju swoich zainteresowań i pasji. Dzięki uprzejmości Pani Agnieszki Chudzińskiej, Mamy Alicji z Grupy Sówek, mieliśmy możliwość poznania zawodu Architekta!

Pani Agnieszka zapoznała nas z narzędziami, których używa podczas projektowania, jak również tymi, którymi posługiwano się kiedyś.

Ponadto nauczyła nas kreślenia projektów w rzucie z góry- każda Sówka rysowała inną rzecz w domu, zgodnie z symbolami, używanymi przez tą grupę zawodową.

Pani Agnieszka pokazała nam swoje projekty, które uświadomiły dzieciom ogrom pracy przed rozpoczęciem budowy!

Na koniec mieliśmy możliwość zaprojektować w parach specjalne miejsca- szkoły artystyczne, pałace, a nawet pole campingowe!

Po tych projektach widać, że przedszkolaki złapały bakcyla! Dziękujemy za wspaniałe warsztaty, które poszerzyły naszą wiedzę i umiejętności!

Pożegnania nadszedł czas…

Jak szybko ten czas leci! Wydawałoby się, że dopiero wczoraj Sówki oraz Żabki przyszły do nas, a tu okazuje się, że obie grupy są najstarsze i już żegnają się z Przedszkolem, żeby rozpocząć dalszą naukę w szkole! Obie grupy zorganizowały pożegnanie, aby podziękować wszystkim za te wspólne lata. Sówki zrobiły niespodziankę i wystąpiły z przedstawieniem „Tadek- Niejadek”, które zaprezentowały na forum dzieci z przedszkola, a następnie przed Rodzicami i zaproszonymi Gośćmi.

Dzieci wystąpiły tak przekonująco, że przeżywaliśmy wspólnie przygody Tadka i niektórzy musieli tłumić odruch nakarmienia chłopca!

Brawom nie było końca!

Następnie dzieci szybciutko przeobraziły się w kandydatów do Klasy I. W niejednym oku zalśniła łza podczas ich pożegnania oraz przemówienia Pani Dyrektor i Reprezentacji Trójki Grupowej!

Na koniec, gdy wszystkie podarunki i dyplomy przedszkolaków trafiły do właściwych rąk, wszyscy udaliśmy się do ogrodu przedszkolnego, gdzie przy fantastycznym poczęstunku, zorganizowanym przez Rodziców, mogliśmy odetchnąć po wrażeniach tego dnia! Życzymy wszystkim wesołych, słonecznych wakacji oraz powodzenia w szkole!

Rozdanie nagród

Dzieci z naszego Przedszkola, inspirowane przez swoje Nauczycielki oraz Rodziców, często zaangażowane są w różnorodne konkursy i akcje. Zauważyliśmy, że co kwartał niezbędne jest spotkanie w jednym miejscu, aby Pani Dyrektor mogła wręczyć dyplomy i upominki.

Tym razem były to konkursy: plastyczny pt. „Ogród Różności”, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 14 „Różany Ogród” w Pruszkowie, literacko- plastyczny „Moja bajeczka” z Przedszkola Miejskiego nr 8 oraz ekologiczny pt. „Dzieci chronią środowisko. Środowisko przyjazne dzieciom”, organizowany przez AuraEko w Pruszkowie.

Naszym Wychowankom same uczestnictwo w takich konkursach przynosi radość, a co dopiero, jak są nagradzani! Dziękujemy wszystkim za wysiłek w osiągnięcie tego wyniku!

Wizyta w Bibliotece Dziecięcej

Po naszym konkursie „Zaczytane Przedszkole”, w którego jury zasiadała Przedstawicielka Biblioteki Dziecięcej im. H. Sienkiewicza w Pruszkowie, nawiązaliśmy kontakt z tą wspaniałą placówką. W końcu mieliśmy możliwość rewizyty, zatem Grupa Sówek wybrała się w odwiedziny.

Na miejscu poznaliśmy zakamarki Biblioteki, mieliśmy możliwość obejrzenia książek różnego typu, a także słuchaliśmy książki, czytanej przez Panią Ewę Zarembę, kustosza tej Filii. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek o bibliotece.

Podczas powrotu do przedszkola Sówki przekrzykiwały się, które z nich najszybciej ponownie zawita do Biblioteki! Przygodę z książką uważamy za rozpoczętą!