Niech żyją wakacje!

ŻYCZĄ

DYREKTOR, NAUCZYCIELKI

ORAZ PRACOWNICY ADMINISTRACYJNI

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH!

Spotkanie z MZO

Jednym z tematów planu rocznego naszego przedszkola jest ekologia. Nie jest zatem dla nikogo niespodzianką, że uczestniczyliśmy w spotkaniu o tematyce oczyszczania, sortowania oraz recyklingu. Okazało się, że dzieci wiedzą bardzo dużo na ten temat i chętnie dzielą się swoją wiedzą z innymi. Główną atrakcją była, oczywiście, śmieciarka, w której można było posiedzieć za kierownicą, a nawet nacisnąć klakson! Uśmiechy mówią same za siebie!

DNI ADAPTACJI

W związku  z rozpoczęciem przez dzieci przygody z przedszkolem
serdecznie zapraszamy nowo przyjęte dzieci na

„Dni adaptacyjne”,
które odbędą się w dniach 30 i 31 sierpnia o godzinie 10.00.

W zajęciach adaptacyjnych biorą udział rodzice razem z dziećmi.

Światowy Dzień Wiatru

„Unosi szybowce, popycha żaglowce, obraca wiatraki. Kto to taki?”

Tak, to wiatr, niewidoczny bohater naszego dnia codziennego. Wpływa na życie roślin, zwierząt, ludzi, ale my także nauczyliśmy się wpływać na jego siłę i kierunek. Przy okazji Światowego Dnia Wiatru warto zatrzymać się na chwilę, otworzyć okno, poczuć wiatr we włosach i zastanowić się jak wiele mu zawdzięczamy i jak wiele jeszcze musimy się nauczyć, by móc korzystać z jego potęgi.

Dzień Wiatru został zainaugurowany w 2007 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) oraz Światową Radę Energetyki Wiatrowej (GWEC). Najpierw jako święto o zasięgu europejskim, a od 2009 roku już o zasięgu światowym. Celem obchodów tego dnia jest odkrywanie wiatru, jego mocy i możliwości, które mogą zmienić życie na ziemi, głównie przy wykorzystaniu energii tego żywiołu.

W naszym Przedszkolu obchodziliśmy to święto na różne sposoby! Budowano latawce, samoloty, łapano wiatr i malowano na ten temat! Dobrze, że wiatr dopisał i nasze latawce mogliśmy sprawdzić w praktyce!

Bohaterka Tygodnia

Grupa II uczestniczy w programie „Bohater Tygodnia”. Jego założeniem jest, aby każde dziecko zaprezentowało siebie oraz swoją rodzinę na forum grupy. Wychowankowie przynoszą do przedszkola swoje ulubione zabawki, tworzą album ze zdjęciami swojej rodziny, a zwieńczeniem tego tygodnia jest wizyta Rodziców. Podczas tego spotkania dowiadujemy się o pasjach i hobby Rodziców oraz Rodziny Bohatera, robimy różne ciekawe warsztaty, bądź czytamy ulubione pozycje literackie.

W tym tygodniu naszą BOHATERKĄ była Maja i na koniec tygodnia odwiedziła nas Mama Mai.
Dziękujemy za wizytę było nam bardzo miło.

Koncert

9 czerwca odbył się w naszym Przedszkolu Koncert Muzyczny z udziałem Przedstawicieli Filharmonii- zespołem „Bella Musica”. Tym razem oprócz wokalistki, Pani Izabeli, pianisty, Pana Mariusza, wystąpił Pan Marek, który grał na gitarze akustycznej.

Koncerty przynoszą dzieciom wiele radości. Nie tylko obcują z kulturą, lecz również rozwijają pamięć muzyczną, poczucie rytmu i słuch muzyczny.

Najważniejsze jednak jest to, że uczestnictwo w koncertach rozbudzają zamiłowanie do muzyki poważnej.