Nasze przedszkole z radością wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam?”, promującej czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyniosły ze sobą swoje ulubione książki, które stały się bohaterami zajęć.
Podczas spotkań w grupach dzieci z wielkim zaangażowaniem opowiadały o swoich książkach, dzieliły się wrażeniami oraz wyjaśniały, dlaczego właśnie te historie są dla nich wyjątkowe. Wspólnie czytaliśmy, oglądaliśmy ilustracje i komentowaliśmy przygody ulubionych bohaterów, rozwijając przy tym wyobraźnię i kompetencje językowe.
Wyjątkowym momentem było spotkanie z naszym Gościem – Panem Arturem Świerczem, Pełnomocnikiem Zarządu Województwa Mazowieckiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami oraz prawdziwym Barierołamaczem. Pan Artur przeczytał dzieciom wybraną książkę, wprowadzając wszystkich w świat literatury i inspirując do jeszcze częstszego sięgania po książki.
Kulminacją wydarzenia było wspólne czytanie w ogrodzie przedszkolnym. Na rozłożonych kocach dzieci mogły samodzielnie przeglądać i „czytać” swoje książki, a nauczycielki czytały im wybrane opowieści. Towarzyszyła temu radosna, spokojna atmosfera sprzyjająca odkrywaniu przyjemności płynącej z lektury.
To był dzień pełen książek, inspiracji i wspólnego czytania, który na długo pozostanie w naszej pamięci!









