Pierwsza pomoc

W naszym Przedszkolu zostały zorganizowane warsztaty „Pierwszej Pomocy”.  Wszyscy wiemy, jak ważny jest to temat i że nikt nie jest za mały, żeby rozpocząć naukę tych umiejętności. Zaproszony Ratownik Medyczny pokazał przedszkolakom jakiego sprzętu potrzebuje w czasie swojej pracy- było tego naprawdę dużo!

Następnie wszystkie dzieci miały zmierzoną saturację oraz puls i tętno! Pan pokusił się również o sprawdzenie tego u Pań i okazało się, że wszystkie Nauczycielki mają serce!

Świnka, z którą Pan Ratownik Medyczny przyjechał, pomogła przedszkolakom poczuć się jak prawdziwi ratownicy, którzy transportują rannego na noszach!

Mieliśmy również możliwość bandażowania swoich kolegów i koleżanek pod fachowym okiem eksperta- okazało się, że wcale to nie jest takie proste!

Choć temat warsztatów był bardzo poważny, wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły!