Narodowe Święto Niepodległości

Zgodnie z „Wikipedią” patriotyzm to silne przywiązanie i miłość do ojczyzny, oraz gotowość do ponoszenia za nią ofiar przy jednoczesnym poszanowaniu innych narodów i ich praw, kultur. Co roku obchodzimy to Święto z wielką pompą, gdyż wiemy, że najważniejszych rzeczy uczą się dzieci w przedszkolu. W uroczystości wzięło udział całe przedszkole- wszystkie dzieci ubrały się z tej okazji w kolory biało- czerwone.

Pani Dyrektor, Marzena Mączyńska, zaprosiła wszystkich do Hymnu, który popłynął z głębi 130, zebranych na apelu, serc- małych i dużych. W niejednym oku zabłysła łza podczas słuchania naszej, pełnej poświęcenia, historii, czytanej przez Dyrekcję.

Następnie Grupa Żabek zaprezentowała spektakl słowno- muzyczny, w którym wiersze, tańce oraz piosenki przeplatały się ze sobą.

 

Na zakończenie każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie. Tego dnia każdego ogarnął nostalgiczny i pełen wzruszenia nastrój. Dziękujemy!