Jak nie czytam, jak czytam!

7 czerwca o godz. 10.00 nasze Przedszkole wzięło udział w ogólnopolskim programie „Jak nie czytam, jak czytam”. Formuła tego przedsięwzięcia jest prosta-  motywowanie dzieci oraz młodzieży do czytania książek, niezależnie od miejsca przebywania- w placówkach, parkach, ogrodach, itp. Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką. 

Akcja „Jak nie czytam, jak czytam” odbywała się co roku w latach 2016-19. Rekordowo uczestniczyło w niej 459 tys. osób, głównie dzieci i młodzieży. Później uniemożliwiła ją pandemia. Głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika Biblioteka w Szkole, a organizatorami lokalnymi – ponad 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.

Nasze Przedszkole chętnie zgłosiło się do akcji. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły  swoje ulubione książki do przedszkola. O godzinie 10.00 rozpoczęło się spotkanie na tarasie. Pani Dyrektor oraz Nauczycielki przedstawiły swoje ulubione utwory. Następnie dzieci, które miały ochotę poczytać rówieśnikom, miały taką możliwość, z czego chętnie skorzystały!

Każda grupa otrzymała dyplom uczestnictwa w konkursie na bicie rekordu czytania książek!

Następnie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, aby zachować na dłużej ten fantastyczny dzień!

 

Po takim wstępie dzieci poszły do ogrodu, gdzie czekały na nie przygotowane punkty czytania, gdzie mogły oglądać i słuchać wybranych książek na kocyku, bujając w obłokach! Niektórzy przenieśli się czytaniem również do sali!